niedziela, 28 wrze郾ia 2008

Siatkarki BTPS-u Bia造stok na pocz徠ek rozgrywek II ligi we w豉snej sali przegra造 z Nike Ostro喚ka.

Inauguracja o tyle by豉 nieudana, gdy bia這stoczankom, kt鏎e w poprzednim sezonie musia造 walczy w bara瘸ch o utrzymanie w lidze, nie uda這 si wygra nawet seta. Najmniej do wygrania podopiecznym Sebastiana Grzegorka i Czes豉wa Tobolskiego zabrak這 w pierwszej ods這nie.

- By remis 23:23 i nasze dziewczyny chyba przestraszy造 si, 瞠 mog to wygra - m闚i Sebastian Grzegorek, trener BTPS-u. - Strach sparali穎wa ich poczynania i dwa punkty zdoby造 rywalki. Natomiast w drugim secie by這 po 18 i tak瞠 nast徙i przest鎩 w naszej grze. W trzecim starciu ju chyba same dziewczyny nie wierzy造, 瞠 mog wygra i praktycznie nie walczy造.

W nast瘼nej kolejce bia這stoczanki ponownie zagraj na w豉snej hali. Za tydzie zmierz si z Jedynk Aleksandr闚 鏚zki.

BTPS Bia造stok - Nike Ostro喚ka 0:3

Sety: 23:25, 21:25, 18:25

BTPS: W豉szczuk, D帳rowska, M. Korol, A. Korol, Kuczy雟ka, Gosko, Obacz (libero) oraz Okruszko, Cha鎥o, Mojsik.

毒鏚這: Gazeta Wyborcza Bia造stok
wtorek, 23 wrze郾ia 2008
BTPS Bia造stok - Nike Ostro喚ka

Zaproszenie na inauguracj sezonu 2008/2009.

„Do ostatniej pi趾i”- BTPS znowu g鏎!!!

Wspania造m widowiskiem uraczy造 nas po raz kolejny zawodniczki BTPS i „Sparty” Warszawa. W drugim meczu z cyklu play-off o wyniku po raz kolejny decyduje tie-break, i po raz kolejny zwyci瘰ko z tej konfrontacji wychodz bia這stoczanki. R騜nica jednak pomi璠zy meczem wczorajszym a dzisiejszym jest taka, 瞠 wczoraj dru篡ny gra造 praktycznie na przemian, dzisiaj za widzieli鄉y mn鏀two walki a wyniki poszczeg鏊nych set闚 rozstrzyga造 si w ko鎍闚kach.

Pocz徠ek meczu bardzo zaci皻y, i kiedy w po這wie seta gospodynie uzyska造 nieznaczn przewag, wydawa這 si ze losy tej partii zosta造 przes康zone. Jednak ambitnie walcz帷e zawodniczki „Sparty” doprowadzi造 do wyr闚nania, by w ko鎍闚ce rzutem na ta鄉 odebra zwyci瘰two dru篡nie BTPS.

Drugi set bli幡iaczo podobny do pierwszego, z tym 瞠 dru篡ny zamieni造 si rolami. Tym razem to warszawianki zaspa造 w ko鎍闚ce, a miejscowym nie wypada這 nie skorzysta z takiego prezentu.

W trzecim secie do stanu po 19 瘸dna z dru篡n nie potrafi豉 uzyska jakiej zdecydowanej przewagi. Wtedy po wygranej akcji w polu zagrywki pojawi豉 si Parchowska, kt鏎a trudn zagrywk rozmontowa豉 szyki zespo逝 warszawskiego. Na pochwa喚 zas逝guje r闚nie dobra postawa m這dej Gosi W豉szczuk, kt鏎a coraz 鄉ielej radzi sobie na drugoligowych parkietach.

Nieco inaczej potoczy si set czwarty, bowiem ju na jego pocz徠ku kilkupunktow przewag uzyska造 wychowanki trenera Czerwi雟kiego, i mimo ambitnej postawy bia這stoczanek, t przewag dowioz造 do ko鎍a.

Pocz徠ek tie-breaka to okres uwa積ej gry zespo逝 BTPS, czego efektem by豉 wypracowana kilkupunktowa przewaga ( 6:3 i 8:6 przy zmianie stron). Jednak po przej軼iu na druga stron boiska, misternie budowany plan leg w gruzach. Jednak strata kolejnych czterech punkt闚 nie za豉ma豉 bia這stoczanek, a wr璚z przeciwnie, punkt po punkcie mozolnie zacz窸y odrabia straty. Kilka d逝gich wymian pad這 ich 逝pem w efekcie partia wygrana do 14.

W zespole gospody bardzo dobre zawody rozegra豉 Karolina Mr霩, kt鏎a raz po raz ze skrzyde przedziera豉 si przez blok „Sparty” oraz Katarzyna Piwko nie do zatrzymania na 鈔odku siatki. Do realizacji postawionego celu (utrzymania II ligi w Bia造mstoku ) brakuje ju tylko jednego zwyci瘰twa. Mo瞠 w nast瘼ny weekend na obiektach „Sparty”?

AZS BTPS Bia造stok- MUKS Sparta Warszawa 3:2 (25:27, 25:23, 25:20, 19:25, 16:14)